המדריך השלם להתגוננות
ממתקפות כופר

איך תמנעו השתלטות של וירוס כופר?


אחד החסרונות של חיים בעידן הדיגיטלי הוא העובדה שכל הפרטים האישיים והעיסוקים של כל אחד נמצאים על המחשב ו/או בענן, וכך עברייני הרשת שבקיאים בתחום יכולים להשתמש בידע שלהם כדי לפרוץ למחשבים, לחבל בהם ובין היתר לבצע התקפות כופר.לאילו נזקים עלולה לגרום התקפת כופר?


בעת התקפה של עברייני סייבר מופיעה על מסך המחשב הודעה שמתריעה על כך שקבציו של בעל המחשב ננעלו; אם מדובר בנוזקת כופר מצורף קובץ כגון הודעת פקס שנשלחת למייל או חשבונית. בשלב זה מוצפנים כל הקבצים האישיים שנמצאים על המחשב, ביניהם מסמכים, תמונות ועוד. כמו כן, לא ניתן להשתמש בדפדפנים או להיכנס ל- Windows. חלק מבעלי המחשבים נדבקים בווירוס דרך ,Javascript וההדבקה יכולה להתבצע דרך אתרים שהודבקו או דרך אתרים נגועים. לצד ההודעה שמתריעה על נעילת הקבצים, דורש עבריין הרשת מבעל המחשב לשלם כופר. וירוס כופר יכול להגיע עד אלפי שקלים, ובהרבה מקרים העבריין דורש מבעל המחשב לשלם במטבע Bitcoin (משום שהוא לא מאפשר מעקב). אם בעל המחשב מסרב לשלם הוא מאבד את הקבצים ולא יוכל לשחזר אותם. במקרים רבים גם אם בעל המחשב ישלם את הכופר קבציו לא ישוחררו.איך ניתן למנוע התקפת כופר?


כפי שציינו, מרבית המידע שלכם נמצא על המחשב כך שהתקפת כופר עשויה לגרום לנזקים קשים ביניהם דליפת מידע, גניבת כספים ושימוש לרעה בתוכניות חשובות. נזק כזה יכול להיגרם לכל סוג של משתמש - בין אם מדובר על אדם פרטי ובין אם מדובר על בעלי עסקים, חברות וארגונים. את הנזקים הקשים ועוגמת הנפש שמתקפת כופר עלולה לגרום ניתן למנוע על ידי ביצוע פעולה פשוטה: קבלת שירות CyberShield של בזק בינלאומי, צ'ק פוינט וסיסקו. השירות מהווה פתרון היברידי חדשני, שמשלב בין שתי שכבות הגנה מתוחכמות ומגן על המידע שנמצא על המחשב מפני עברייני רשת מתוחכמים שמנסים לנצל את הידע שלהם, להשתלט על קבצים ולדרוש סכומים עצומים עבור שחרורם.הגנה על כל הרשת הביתית


שירות CyberShield מגן על הרשת הביתית ועל כל המכשירים שמחוברים לרשת. ההגנה חלה על הרשת הביתית בלבד ולא חלה במקרים בהם הגלישה מתבצעת מחוץ לבית. ההגנה מתבצעת באמצעות שתי מערכות הגנה חדשניות ומעדכנת את בעל המחשב על כל נוזקות כופר. כמו כן, אם התוכנה הותקנה על המחשב מראש (לפני התקיפה), היא מאפשרת לבעל המחשב לשחזר קבצים שהוצפנו לגרסתם האחרונה.מתקינים את תוכנת CyberShield ונהנים מהגנה מקיפה ושקט נפשי


כדי לא לחשוש מהתקפות עתידיות, מומלץ שתתקינו את CyberShield במחשבים עם מערכת Windows ורצוי שתבצעו זאת מוקדם ככל האפשר על מנת לספק הגנה מקיפה לקבצים שלכם. התוכנה תפעל כל הזמן, תנטר את האיומים, תמנע את התממשותם ואתם תקבלו התרעות על ניסיונות תקיפה באופן מידי.
עברייני סייבר הולכים ומשתכללים כל הזמן ולומדים כיצד לפרוץ למחשבים בדרכים חדשות אך עם ההגנה המשולבת – הרשתית והמקומית – תוכלו למנוע מראש נזקים ועוגמת נפש. שירות CyberShield של בזק בינלאומי מאפשר לכל לקוח לשמור על המידע שלו בדרך המתקדמת ביותר. עד היום נרשמו לשירות כבר 330,000 לקוחות שנהנים משירות מקיף וחכם, הגנה חזקה, אפשרות לבצע שחזורים וחווית גלישה מצוינת.