חברת בזק בינלאומי ממשיכה לבצע השקעות למען לקוחותיה. לאחר הכבל התת ימי שהעלה מדרגה את ביצועי האינטרנט בישראל, משיקה היום (א') בזק בינלאומי בהשקעה של כ-10 מיליון ₪ את הפרויקט המוביל בישראל בתחום המחשוב בענן: ה- Virtual Nest.
                             
 
פרויקט אסטרטגי זה הינו תוצר של עבודה מעמיקה של החברה אשר כללה מחקרים וקבוצות מיקוד לגבי צרכי הלקוחות העסקיים מעולם שירותי המחשוב בענן וכן לווה בסגירת הסכמים עם חברות ה-IT מהמובילות בעולם, כתשתית לשירות המושקהיום.
 
שוק התקשורת והמחשוב עובר בשנים האחרונות מהפיכות ושינויים רבים בתחומי הטכנולוגיה, הכלכלה והרגלי השימוש. השילוב של שינויים אלו לצד הצרכים העסקיים של עסקים שונים, מייצר שינוי באופן האספקה של שירותי ה-IT בישראל.
 
בזק בינלאומי מציעה בשנים האחרונות ללקוחותיה מגוון שירותי מחשוב במודל של שירות בענן. מודל זה מייתר את הצורך של עסקים ברכישת "ברזלים" ומעניק ללקוח הקצה יכולות גדולות ומשמעותיות מאלו שהיו זמינות לו עד היום על גבי החומרה המקומית שברשותו. מעבר לכך, החברה התמחתה בשנים האחרונות בהקמת עננים פרטיים ייעודיים לחברות ולארגונים, כאשר הדוגמא המובילה לכך הינה הענן של משרד החינוך המשרת כ-4,500 בתי ספר בישראל.
 
היום בזק בינלאומי לוקחת צעד נוסף ומקימה את ה- Virtual Nest, חנות ענן אשר תהווה פלטפורמת שירות מתקדמת, הזמינה 24/7 ובלחיצת כפתור תאפשר ללקוחות לרכוש ולהפעיל שרתים וירטואליים לאחסון, גיבוי, שרתי WEB וסביבות פיתוח ובדיקות - מכל ממשק אינטרנטי ובעלויות נמוכות המותאמות למסגרת התקציב גם של עסקים קטנים. שירות זה רלוונטי גם לעסקים בינוניים, סטארטאפים וחברות בצמיחה שיוכלו להרכיב לעצמם פתרונות מחשוב בהתאם לצרכים המשתנים של הארגון. בהמשך מתכננת בזק בינלאומי לאפשר במסגרת חנות הענן גם רכישת פתרונות תוכנה וכלים לניהול המשרד לצד פתרונות ושירותים נוספים כדוגמת רישוי, מרכזיות ומוקדי שירות בענן.
 
באמצעות השירות החדש של בזק בינלאומי, יוכל כל עסק קטן כגדול להשתמש בתשתיות הווירטואליות, השרידות והמגובות של בזק בינלאומי במקום במערך המחשוב הפיזי הקיים שלו וליהנות מיתרונות של שדרוג ותחזוקת התשתיות, שימוש במשאבי מחשוב על פי צריכה בפועל ויכולת לגדול ככל שנדרש ללא צורך בהשקעות גדולות מראש ועם יכולת לגמישות עסקית, המאפשרת להוציא לפועל יוזמות ופעילויות הדורשות משאבים, אד- הוק.
 
כך למשל, בחברה הנערכת לכמה שעות של עומס מוגבר/ קמפיין ייעודי וכד', יכול מנהל מערכות המידע להזמין שרת לשעתיים בלבד ולכבותו עד הפעם הבאה. השרת ייכנס לפעילות תוך 30 דקות מרגע ההזמנה. באופן זה, מאפשרת בזק בינלאומי ללקוחותיה לחסוך את עלויות הרכישה, החיבור והשימור של מערכות IT מורכבות.
 
לחנות הענן של בזק בינלאומי: www.virtualnest.com
 

חדשות נוספות